adwentOWY WIECZÓR CHWAŁY

Czas

Czas wyciszenia. Czas słuchania. Czas zmierzenia się z trudnościami. Ale również bardzo radosnego oczekiwania. Czas adwentowego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa na świat. Aby dobrze i owocnie go przeżyć, spotkaliśmy się 13 grudnia w parafii św. Józefa w Toruniu, na pierwszym w tym roku akademickim Wieczorze Chwały. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez wspólnoty z naszego duszpasterstwa tj. Wspólnotę Akademicką Bacówka oraz zespół Sunday Worship. Za dekoracje odpowiedzialna była BacaArt.

.

Pełnia

Pełnia – takie było główne hasło, które prowadziło nas przez to spotkanie z Panem. Jak je rozumieć? Każdy człowiek jest przeznaczony Chrystusowi. Każdy człowiek jest przeznaczony do pełni. Do pełni wolności, miłości, przebaczenia. Do pełni życia.

.

O godzinie 19:15 rozpoczęliśmy śpiewem, przywołując Ducha Świętego, aby był obecny pośród nas, otworzył nasze oczy i serca na Słowo, które przygotował dla nas Pan na ten wieczór. Następnie wysłuchaliśmy konferencji o. Macieja Ziębca CSsR – duszpasterza akademickiego. Panu Bogu było za mało, że dał nam swoje Słowo. Za mało, że dał nam siebie, za mało, że nas uzdrawiał. Więc ustanowił Siebie w Eucharystii. To ona jest pełnią i najintymniejszym spotkaniem z Bogiem. Jeżeli chcemy ją przeżyć, w tym adwentowym czasie, musimy spróbować otworzyć w sobie te miejsca, w których najbardziej brakuje wiary.

Natchnieni i umocnieni słowem, byliśmy gotowi do tego, aby przywitać i uwielbiać Chrystusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Od płomienia świecy roratniej, odpaliliśmy swoje małe świeczki, które mogliśmy zostawić przed Jego obliczem, aby ich blask rozjaśnił nie tylko wnętrze kościoła, a przede wszystkim nasze serca. Jak mówią słowa z prologu Ewangelii św. Jana – ,,W nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci (…) była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka” (J 1,4-5a; 9ab). W ten sposób zawierzyliśmy swoje życie Jezusowi, który jest Panem i Zbawicielem. Zostawiliśmy Mu swoją ciemność. Ciemność, którą On w tym czasie oczekiwania, przemienia w światłość.

Przez cały Wieczór Chwały w modlitwie prowadził nas zespół Sunday Worship. Swoim śpiewem pomagał nam w uwielbieniu Chrystusa, w otworzeniu się na Jego łaski, na Jego miłość. W czasie Adoracji była możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty oraz modlitwy wstawienniczej.

Kościół żyje dzięki Eucharystii. A dzięki czemu Ty żyjesz? Czy wierzysz w to? Wierzysz w to, że Eucharystia jest najpiękniejszym spotkaniem z Chrystusem?

Galeria

Zobacz galerię zdjęć z Wieczoru Chwały.