Czuwanie maturzystów na Jasnej Górze

28 lutego 2020

Czuwanie maturzystów

Razem z młodymi

Już po raz kolejny mieliśmy okazję wspólnie modlić się z młodymi ludźmi, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości. W noc z 28 na 29 lutego 2020 ponad 400 maturzystów zgromadziło się w Bazylice Jasnogórskiej, aby powierzyć Maryi swój czas przygotowań.

Przy Mamie

Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 21:00 Apelem Jasnogórskim. Młodzi ludzie prosili o odwagę, pewność siebie i pomoc w kroczeniu drogą do Jezusa. Uczniowie zawierzyli Maryi również swoich nauczycieli.

Program

Dalszą część czuwania poprowadził nasz duszpasterz o. Maciej Ziębiec CSsR wraz ze studentami z naszego Duszpasterstwa. Maturzyści wysłuchali konferencji, w której staraliśmy się pokazać jak kroczyć drogą Chrystusa, jak podejmować z Nim decyzje i budować relacje. Bacówkowicze podzielili się również świadectwami ze swojego życia.

Młodzi mieli również okazję rozważać stacje Drogi Krzyżowej, przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez całą noc swoim śpiewem prowadził nas zespół Sunday Worship. Pomagał nam w wyciszeniu się podczas adoracji, w modlitwie i we wspólnym uwielbieniu Chrystusa. Kulminacyjnym punktem czuwania była Msza Święta o 2:00 w nocy, której przewodniczył bp Jezierski.

Pragnienie

Wierzymy, że była to noc, w której Ci młodzi ludzie otworzyli swoje serca na miłość Chrystusa i zawierzyli mu nie tylko zbliżający się egzamin dojrzałości, ale również całe swoje życie. Oby Duch Święty prowadził ich i wspomagał w każdej decyzji, która ich czeka w nadchodzącej przyszło