Jak to się zaczęło…

Od 2020 roku, pomimo pandemi, pojawiały się pytania i głosy o wspólnotę dla osób, które skończyły już studia, pracują, a nie odnajdują się w dotychczasowych formach duszpasterstwa w Toruniu. Po roku nieustających zachęt, pojawiła się większa grupa osób, która postanowiła regularnie, co 2 tygodnie spotykać się, by podejmować dalszą formację wiary.

Właśnie minął pierwszy rok od kiedy utworzyliśmy wspólnotę, nazwaną Wieczernikiem. Był to czas spotkań przy Eucharystii i Katechizmie Kościoła Katolickiego, ale także przy wielu innych okazjach, zupełnie już luźniejszych, co widać na zdjęciach.

Dobrze nam ze sobą i z Jezusem, który na zebrał. Wciąż jesteśmy młodą wspólnotą, więc i otwartą na każdego, kto chciałby się formować w duchu wiary katolickiej, dołączyć do nas i razem przeżywać część swojego życia.

Naszym duszpasterzem jest o. Adam Dudek CSsR, więc i charakter wspólnoty jest redemptorystowski, choć nie zawsze to widać na pierwszy rzut oka. Ale na czym to polega? To już zapraszamy, by osobiście się przekonać…

Przyjdź, zobacz, zdecyduj!

Galeria