Uwolnij życie!

Elbląg, 26-29 listopada 2019

Rekolekcje w elblągu

Uwolnij życie!

W dniach 26-29 listopada 2019 roku odbyła się siódma edycja rekolekcji na hali MOSiR w Elblągu pod tytułem „Uwolnij życie!”, które prowadził nasz duszpasterz – o. Maciej Ziębiec CSsR. Razem z Ojcem pojechała także ekipa ze Wspólnoty Akademickiej Bacówka, aby dać świadectwo życia z Jezusem i Jego działania w życiu. Razem z Młodzieżową Wspólnotą Wspólnot, zrzeszającą wszystkie elbląskie wspólnoty na czas rekolekcji na hali, posługiwaliśmy na trzech turach rekolekcji (dwie – dwudniowe – dla młodzieży ze szkół średnich oraz jedną – trzydniową – dla dorosłych). W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowanych było około 80 wolontariuszy z Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu oraz MWW, którzy przygotowywali to spotkanie przez kilka miesięcy.

Miłość Boża

Podczas rekolekcji mówiliśmy przede wszystkim o Miłości Bożej oraz o tym, co nas od niej oddziela i przeszkadza nam w jej doświadczeniu, czyli o grzechu. Dzieliliśmy się świadectwem doświadczenia Jezusa, który uwalnia nas od tego, co jest złe w naszym życiu. Przyświecały nam słowa z Ewangelii św. Jana: “Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.” (J 14,6a). Ojciec Maciej przedstawił nieco inne tłumaczenie tego fragmentu: „Ja jestem prawdziwą drogą do życia”. Jezus jest drogą, którą powinniśmy kroczyć, aby żyć w pełni. On uzdrawia nasze życie, uwalnia nas od tego, co rozmywa prawdziwy obraz Boga. Każdy z nas jest posłany, aby głosić innym Dobrą Nowinę i zbawienie w Jezusie Chrystusie.

Z biskupami

Każdą z tur rekolekcji zakończyliśmy Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupów diecezji elbląskiej (bp. Jacka Jezierskiego oraz bp. Wojciecha Skibickiego). Był to piękny czas spotkania z Panem i drugim człowiekiem.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia. Było to dla nas wyjątkowe doświadczenie towarzyszenia młodym ludziom w spotkaniu z Jezusem, który przychodził i dotykał, i przemieniał każde serce w indywidualny sposób.

Galeria

Zobacz galerię zdjęć z rekolekcji.